Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24-05-2008, 20:14   #6 (permalink)
dialoggrup
ziyaretçi

Standart RE: Usb Harddisk

Alıntı:
drseyf´isimli üyeden Alıntı
Acaba bu ürünlerin hepsinin aynı özelliklere sahip olması nedeniyle numune özelliğine sahip omadığı iddia edilebilir mi? Bir de ben ödemeyi paypal aracılığıyla yapacağım. Bu durumda KDV hesaplanırken bu rakamın üzerinden mi hesaplanacaktır. Ya da bu ödeme yeterli olabilecek midir. Yoksa bu ürünün Türkiye'deki rayiç fiyatı üzerinden mi belirlenir. Mesela aynı ürünün Türkiye'de 1 adetinin fiyatı 190 dolar, ben bir tanesini toplu alım olduğu için 60 dolara mal etmem halinde bu kabul edilebilir midir? Cevabınız şimdiden teşekkürler
-------------------------------------------------------------
paypal aracılığı ödediğiniz için fatura kıymetinin %3 ü kadar bankaya KKDF (kaynak kullanım destekleme fonu) adı altında, ithalat işlemine başlanmadan önce bankaya bir ödeme yapılır.

örneğinizde ise; Türkiye de 190 usd ben 60 USd ye getiriyorum diyorsunuz. burada önemli olan türkiye de satış fiyatı değil, diğer firmaların ithalatında ki ortalama fiyat tır. Yani siz o paraya almışsanız. mutlaka diğer HDD ithalatçıları da toptan aldıkları için o civarlarda fiyatları olacaktır. Bu bilgi gümrükte vardır. Eğer kıymete gümrük ikna olmaz ise; ABD den onaylı çıkış beyannamesi ister.
  Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 15:03
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design