Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27-05-2008, 18:45   #2 (permalink)
commer
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
19 Mesajda 37 kere teşekkür edildi
Standart RE: teknik servis gerektiren ürünler

Alıntı:
msucu´isimli üyeden Alıntı
Herkese Merhaba,
Yardımınızı istediğim konu kısaca dışarıdan getireceğim ürünlerin(elektronik veya değil) teknik servis istasyonu isteyip istemediğini nereden teyid edebilirim. GTİP ini buluyorum iyi kötü oda çok karmaşık yada bi şekilde alt mevzuatları oluyor iyi kötü anlıyorum ama GTİP ine göre neler gerektiğini anlayamıyorum, CE mi, ISO mu teknik servis mi, vsv gibi,
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim,
Not birde elektrik gücüne göre çok değişkenleşiyor mevzuat, ben ürünler pille çalışanlar.

Sayın msucu

Eğer ithalat işi ile uğraşacaksanız bu konularla ilgili illaki bir Müşavirlik şirketi ile çalışmak zorunda olacaksınız.GTİP gümrük işlerinin en önemli ve en can alıcı noktasıdır.Çünki mevzuatta herşey tarife üzerinden belirlenir. Bu iş iyi kötü gtip bulma ile olacak iş değildir. Mecburen çalışmak zorunda olacağınız müşavirden profesyonel destek almanızda yarar vardır.
Yok illa ben kendi merakımı yenmek istiyorum derseniz o zaman internette mevzuat takibi yapan paralı üyelik sistemiyle çalışan siteler ve paralı mevzuat programları var kendinize bir tane onlardan edineceksiniz.
commer isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 13:09
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design