Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-08-2007, 13:24   #8 (permalink)
algerian
Üye
 
Üyelik tarihi: Jul 2007
Mesajlar: 50
Teşekkür: 0
4 Mesajda 4 kere teşekkür edildi
Standart RE: 2. el iş makinası


MERHABA,
[b]"eski" veya "kullanılmış" olarak beyan edilen eşyanın yaş tespiti için Gümrük İdaresi tarafından, bulunduğu ildeki Sanayi Odasına doğrudan başvurularak ekspertiz talebinde bulunulacaktır[/b]. 3 üncü maddede sayılan gümrük idarelerinin bulunduğu illerde (Ankara Gümrükleri Başmüdürlüğü’ne bağlı Ankara TIR, Konya ve Kayseri Gümrük Müdürlükleri, Mersin Gümrükleri Başmüdürlüğü’ne bağlı Adana ve Mersin Gümrük Müdürlükleri, İzmit Gümrükleri Başmüdürlüğü’ne bağlı Derince Gümrük Müdürlüğü, Gaziantep Gümrükleri Başmüdürlüğü’ne bağlı Gaziantep Gümrük Müdürlüğü, Bursa Gümrükleri Başmüdürlüğü’ne bağlı Bursa ve Eskişehir Gümrük Müdürlükleri, İzmir Gümrükleri Başmüdürlüğü’ne bağlı İzmir TIR ve Denizli Gümrük Müdürlükleri, İstanbul Gümrükleri Başmüdürlüğü’ne bağlı Erenköy ve Ambarlı Gümrük Müdürlükleri ile Trabzon Gümrükleri Başmüdürlüğü'’e bağlı Trabzon Gümrük Müdürlüğü yetkilidir.
Yatırım Teşvik Belgesi veya İzin ve Teşvik Belgesi kapsamında ithal edilecek eşya ile 4458 sayılı Gümrük Kanununun 168 inci maddesi hükmü kapsamında geri gelen eşyaya ilişkin gümrük işlemleri geldiği gümrük idaresinden yapılabilir.) Sanayi Odasının olmaması halinde ise Ticaret ve Sanayi Odalarına müracaat edilecektir."
KONU İLE İLGİLİ AYRINTILI BİLGİYİ "Gümrük Genel Tebliği (Serbest Dolaşıma Giriş) Seri No: 1 (16.08.2001 t. 24495 s. R.G.)" BULABİLİRSİNİZ. İHTİYAÇ DUYARSANIZ GÖNDEREBİLİRİM...
algerian isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas
 
Şu Anki Saat: 23:34
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design