Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29-05-2008, 16:38   #2 (permalink)
commer
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
19 Mesajda 36 kere teşekkür edildi
Standart RE: gümüş ithali ve ayar evleri

Alıntı:
ugur75´isimli üyeden Alıntı
selamlar.ilginç bir durumla karşılaştım.ithal etmek istediğimiz lahim tellerine kimyahane 7106.92.80.00.11 gtip verdi.%2 den fazla gümüş ihtiva ediyor diye(%2,8).ayar evine gitmem şart mı?eşya elektronik kartlarda lehim olarak kullanılacak ve kdv 18 olarak ödenecek.bilen duyan yapan var mı?pek mantıklı gelmedi bana ayar evine gitmek.Muafiyet istemiyorum sonuçta.

Sizin eşyanızın analizi, özellikleri nedir nasıldır bilemiyorum fakat

Tarife İzahnamesinde 71. fasıl 5 nolu notunda

5.- Bu Fasılın tatbikinde, içinde kıymetli metal bulunan ve herhangi bir kıymetli metal miktarı, alaşımın ağırlığına oranla en az %2 miktarında ise bu alaşımlar (fırınlanmış alaşımlar ve metallerin birbirleriyle olan bileşimleri) kıymetli metal alaşımı sayılır. Kıymetli metal alaşımları aşağıdaki kurallara göre tasnif edilir:
(a) Ağırlık itibariyle %2 veya daha fazla platin içeren alaşımlar platin alaşımı sayılır;
(b) Ağırlık itibariyle %2 veya daha fazla altın içerip içinde hiç platin bulunmayan veya %2'den az platin bulunan alaşımlar altın alaşımı sayılır;
(c) Ağırlık itibariyle %2 veya daha fazla gümüş içeren diğer bütün alaşımlar gümüş alaşımı sayılır.

yorumu var ve ayrıca 7106 pozisyonu açıklama notlarında

(3) Gümüş-bakır-çinko alaşımları. Bunlar bazen kadmiyum, kalay ve fosfor içermekte olup, lehim ve kaynak olarak kullanılmaktadır.

yorumu var. Kimyahane ve gümrük sizi izahnamedeki bu açıklama notlarına göre değerlendirmişlerdir.
commer isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 00:39
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design