Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-06-2008, 01:07   #17 (permalink)
thasmudyan
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: ABD' den 7inch Lcd

gümrük memuru gümrüklü kolileri kontrol etmek bu kolilere deger vermek için haftada bi kez pim e gidiyormuş.Orada 1-2 saatlik bir iş sanırım.çünkü ben gittim yok dedi 2 saat sonra gittigimde gelip getmiştisadece kolilerin basından duran ptt memuru vardı oraya gittigimde.Ona sordum eger ürünüm vergiden muaf olmasaydı ne kadar vergi oderdim diye.net bir cvp soylemedi bana.soruma cvp vermek yerine yurtdısından hediye olarak bişeyler getirtebilirsiniz dedi.Karsılıgında odeme yapmadan akarabalarınız eş-dost tarafından hediye olarak gonderilen çikolata, şeker falan gonderebilirler size dedi.Ya akıl var mantık var.sanki ülkemizde çikolata, şeker bittiÜrünü satın aldıgım kişi paketle birlikte gelen gümrük kağıdına "commercial sample" yazmıştı ve de ürünün fiyatını 100euro altı olarak belirtmişti.Bu fiyat ya gümrük memuruna inandırıcı geldi ya da sadece 1 tane geldiği için bir kereliğine bana yardımcı oldu.Beni uğraştırmadıgı için Kolimi kontrol eden Gümrük Memuruna da burdan teşekkür ediyorum.Forumda verilen bilgilere göre prosedürler uygulansaydı %42 vergi odemek zorunda kalacaktım.sanırım " commercial sample " oldugundan dolayı da garanti,CE belgesi,teknik servisle ugrasmaycaktım ama % 42 vergi;tek bir ürün getiren bundan ticari bir gelir elde etmeyen sıradan bir vatandaş için cok fazla...Durum boyle arkadaslar.Herkese kolay gelsin
thasmudyan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 12:43
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design