Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-08-2007, 15:15   #4 (permalink)
ibrahimbabadagi
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: Maket Helikopter İthalatı / Mevzuat

algerian, çok ama çok teşekkürler. gerçekten çok aydınlatıcı bir cevap yazmışsın. İzninle bir kaç soru daha sormak istiyorum.Bunun TSE'sini ve Sigortasını nasıl halledebiliriz? bizim ayrı olarak yapmamız gereken başvurular filan var mıdır yoksa normal gümrük işlemleri içinde kendi mi halloluyor?

İlk aşamada 10 tane getirtmeyi düşünüyoruz, bu 10 tane siparişini ebay'deki satıcıya verdikten sonra, satıcı bunu hızlı kargo taşıyıcısına (muhtemelen EMS veya UPS'ye) verecek, ve bu ürünler istanbul gümrüğüne ulaştığında biz de gidip istanbul gümrüğüne vergisini ödemek kaydıyla ürünlere kavuşacağız. Süreç bu mudur? Cevabınızı bekliyorum, çok sağolun, teşekkürler.

Alıntı:
algerian´isimli üyeden Alıntı
Merhaba,
Ben eşyanızın elektrikle çalıştığını düşünerek
Gümrük tarife istatistik pozisyonunu 950300750000 olarak görüyorum. TSE ye tabidir (Oyuncakların İthalat Denetimlerini Düzenleyen Dış Ticarette Standardizasyon Tebliği  No: 2007/10 ) ve Dış Ticarette Standardizasyon Denetmenleri Grup Başkanlıklarının bulunduğu ilden ithal edilebilir, 8000$/ton altındaki kıymet için gözetim belgesi aranır(İthalatta Gözetim Uygulanmasına İlişkin Tebliğ  No: 2007/5 ), %18 KDV, eşya ABD den geleceğinden %4,7 GV vardır. 100 tane getirmeniz herhangi birşeyi değiştirmez. Bu ürünler garanti belgesine tabi değildir. Eşyanız muhtemelen Posta yolu ile geleceği için hızlı kargo taşımacılığı yapan firmaların bu gümrüklemeyi nerede yaptıklarına göre sizin de orada işlem yapmanız gerekecek (muhtemelen istanbul). Vergiye esas Gümrük kıymeti= eşya kıymeti+taşıma ücreti+sigorta ücretidir... bunu da dikkate alın.  ayrıca bu ürünün türkiyede yaklaşık 250-290 EUR arasında satılmaktadır. Kolay gelsin...
ibrahimbabadagi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 18:01
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design