Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-06-2008, 17:10   #2 (permalink)
_admin_
Administrator
 
Üyelik tarihi: Nov 2006
Mesajlar: 283
Teşekkür: 0
17 Mesajda 33 kere teşekkür edildi
_admin_ - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart RE: KISMİ TEMİNAT ???


Merhaba Sayın Yılmaz,

Konu Gürmük Yönetmeliği'nin 445. maddesinde açıklanmıştır.söz konusu maddenin son paragrafında aynen;

"Kısmi muafiyete konu olup, ek süre verilen eşya için, her bir ay ek süreye karşılık tahsil edilecek gümrük vergilerinin %3ü tutarının, daha önce eşyanın geçici ithali sırasında nakdi teminat dışında verilmiş olan teminattan tahsil edilmesi halinde, söz konusu teminatın kabulü tarihinden itibaren başlamak üzere Gümrük Kanununun 207 nci maddesi (a) bendi ve 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsili Usulü Hakkında Kanun hükümlerine göre belirlenen gecikme zammı oranında faiz tahsil edilir. " denilmektedir.

Kolaylıklar dilerim.
__________________
**Lütfen Forum Kurallarını dikkatlice okuyunuz.
**Forum\'da konu açmadan önce MUTLAKA arama yapınız.
**Rahatsız olduğunuz iletileri \"bildir\" tuşunu kullanarak ilgili moderatöre aktarabilirsiniz.
** Bize ulaşmak için: yoneticiler@gumrukforum.com
_admin_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas
 




Şu Anki Saat: 16:12
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design