Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-06-2008, 01:17   #3 (permalink)
commer
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
19 Mesajda 36 kere teşekkür edildi
Standart RE: Yurt dışından hibe yoluyla araç getirteceğim.. Ne yapmaLıyım ?

Alıntı:
Fatih´isimli üyeden Alıntı
SeLam ArkadaşLar.. KoLay GeLsin.. Soruma En kısa Zamanda cevap ALabiLirsem Çok Sevinirim.. Sorum Şu ;
Bi Tanıdık VasıtasıyLa Bi Akülü SandaLye Getirtmek İstiyorum.. Yurt Dışından ALıp Benim Adıma Hibemi Etmesi Gerekiyor.. Bu KonuyLa iLgiLi Yapmam Gereken iŞLemLer NeLerdir? AküLü SandaLyeyi O kişi Yurt dışından aLıp Bana yoLLamak İstiyor.. Gümrük işLemLeri Ve Yapmam Gereken Başka işLemLer Varmı ? VarSa NeLerdir..

Şimdiden TeşekkürLer.. KoLay GeLsin.. SaygıLar...

Hibe olayı farklı bir olaydır. Maalesef mevzuat kişilere hibe yapılmasına izin vermiyor diye biliyorum. Hibe ancak Kamu kuruluşları , Vakıf , Dernek gibi kurumlara yapılması gerekir ki o bile meşakkatli bir iş aşağıda hibe konusunda aranan şartlar ve işlemlerin açıklandığı link mevcut İnceleyiniz

http://www.gumrukforum.com/forum/2-el-otomobil-vakifa-hibe-hakkinda-t-1131.html

Sizin konunuz normal gümrük işlemleri dışında olduğundan net cevap vermek zor fakat,
Tam emin olmamakla birlikte eğer raporunuz varsa ve bu rapora istinaden daha önce bir sandalye alımı yapmadıysanız sanıyorum raporunuza istinaden getirtip herşeyden muaf olarak ithal etme şansınız olabilir. Genede sizi yanlış yönlendirmiş olmayayım. Bu konuyu araştırmanızda fayda olabilir.
commer isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 15:40
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design