Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-06-2008, 11:29   #3 (permalink)
CihanG
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: Airsoft Silah İthal Etmek

Alıntı:
commer´isimli üyeden Alıntı
Alıntı:
CihanG´isimli üyeden Alıntı
Öncelikle bütün forum üyelerine kolay gelsin.

Arkadaşlar biz arkadaş gurubu olarak (Bu arkadaş gurubu 30 kişi civarında) Airsoft Askeri Oyununu oynamaya merak sardık. Öncelikle Airsoft tan bahsetmek istiyorum. Airsoft; Paintball oyunu ile aynı mantıkda oynanır fakat burda kullanılan silahlar Gerçek silahlarla aynı görünümdedir. Yani Özellikle Kurtlar Vadisi gibi silahlerın bol olduğu dizilerde kullanılan M16,MP5, AK-47 ler Gittigidiyor.com da 160 YTL ye satılan Ucuz ve kalitesiz taklitlerdir. Fakat gerçeğine on derece benzemektedir.

Biz Arkadaş gurubu olarak yurtdışından özellikle uzak doğudan (Çin ve Japonya'dan) bu ürünlerin kaliteli ve pahalı olanlarından almayı düşünüyoruz bunların ortalama fiyatları 200-500$ arasında değişiyor. Türkiyede bizim istediğimiz standartlara uyan elbette bu modelerden var ama bunlarda 1.000-2.500 YTL gibi faiş fiyatlardan satılmak istenmekte.

Bizde bu ekip olarak yurtdışından bu silahları kendi imkanlarımızla getirmeyi düşündük. Fakat gerek gümrükteki vergiler gerekse gerçek silaha aşırı benzerlik nedeniyle 200-500$ riske etmek istemiyoruz.

Bu nedenle bizim için gerekli olan ithalat izinlerini NEREDEN,NASIL, NE KADARA, NE KADAR SÜREDE teymin etmek gerektiğini işin uzmana kişi ve forumlara sormak istedik

Saygılarımla...
CihanGÖNÜL

Sayın CihanG
Keşke önce arama yapsaydınız
Forumda daha önceden işlenmiş bir konu. Arama menüsünden airsoft yazarak arama yapın ve inceleyiniz,
Sayın commer
Zermiş olduğunuz bilgi için teşekkür ederim. Arama yapıp yazılı topicleri okudum fakat benim aradığım bilgi biraz daha açıklayacı ve bilgilendirici yani Hangi Belgeleri almam gerektiği ve bunları hangi kurumlardan teymin etmeliyim. Birazdaha açıklayacı bilgi işimi çok kolaylaştıracaktır.

Saygılarımla...
C.G.
CihanG isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 01:51
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design