Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-06-2008, 08:36   #1 (permalink)
Kasel
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart yabancı plaka araç giriş çıkışı olucak

Selamlar,

Forumda bir düzeni yurtdışından araç getirmek isteyen ucuzu görmüş bir tek kendinisini kurnaz sanan arkadaş var, Almanyada görüyor 3000 euro acık artırmalı audi A3 burada bakıyor 60 milyar oo bundan getirelim hemen cok para kazanırız mantığı ile bir sürü konu acılmış kirlilik var. Aradığımı bulamadım belki sorucağım sorunun cevabı buralarda bir yerdedir ama kusura bakmayın o kadar aramama rağmen göremedim. ( sanırım yukarda sitem ettim herkesin aynı soruyu sorduğunu görüp kirliliğe sinirlendim neyse )

Benim bir kaç sorum var aslında işim gereği avrupaya karadan çok fazla gidip gelmem gerekicek ve ziyaret etmem gereken bir çok yer olucak. Bende düşündüm ki eğer bir imkanım varsa Almanya 'dan ucuz yollu bir araba alıyım işimi onla halledeyim.

Konu hakkında çok az bilgim olduğu için siz değerli arkadaşlarımın bilgisini rica ediyorum.
1) Türk vatandaşıyım ve serbest meslek adı altında yaptığımız çalışmalardan dolayı avrupada bulunucak. Kendime Almanya 'dan araba satın alabilir miyim ?

( Amerika 'da bildiğim kadarıyla ruhsat gibi bir kağıt parçası elinizde olduğunda o aracın size ait olduğu anlamına geliyor )
2) Bu satın aldığım araç ile TR 'ye giriş yapabilir miyim? Bu konuyla ilgilimi bilmiyorum ama 6 ay süre ile TR 'de kalabiliyor sanırım ve 6 ay da dışarıda kalması gerekiyormuş. Yanlış mı anlamışım ?

Bu iki konu ile ilgili prosedürleride yazabilirseniz çok iyi olur,
cevap veren herkese çok teşşekür ederim,
Saygılar,
Burak
Kasel isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 17:42
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design