Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-06-2008, 19:54   #1 (permalink)
graphpix
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Çinden Makina İthalatı

Merhaba;

Çinden kendim kullanmak amacıyla bir lazer kesim makinası getirmek istiyorum. Ölçüleri yaklaşık olarak Uzunluk:150cmxYükseklik:100cmxGenişlik:120cm yaklaşık ağırlığı 250-300kg arası. CE belgesi olup olmadığını bilmiyorum o nedenle yok kabul edelim. Olması ya da olmaması durumunda nasıl bir fark olur. Makinanın fiyatı 5000$ ve çinden gemiye yükleme fiyatı ve taşıma ücreti olarak 280$ ödeyeceğim. Sigortasını firma karşılayacak. Firmayla herhangi bir pürüz kalmadı. Hatta gemiye yüklenene kadar bir Türk arkadaşım Çin'de durumu kontrol edecek bir sorun olmaması için. İzmir limanına bu şekilde ulaşacak.

Bu makinayı gümrükten çıkarma masrafım yaklaşık olarak ne kadar tutar acaba ve ne gibi bir prosedür gereklidir, kaç gün sürer işlemler. Bir gümrük müşaviri ile görüşeceğim ama sizlerden ön bilgi alabilirsem sevinirim.

Saygılar.

Düzenleme: Bu arada gtip kodunun
"84.56.10.00.3000.000 AĞAÇ, MANTAR, KEMİK, EBONİT VB.LAZER,FOTON VB. İLEİŞLEYEN MAKİNALAR" olduğunu buldum
graphpix isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 16:31
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design