Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-06-2008, 13:49   #3 (permalink)
custom_33
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
3 Mesajda 3 kere teşekkür edildi
Standart RE: Finansal Kiralama ileMakine ithalatında Banka Düznlm ve dentleme k. izne gerek varmı?

Sormak ve bilgilenmek istediğiniz konu ile Finansal Kiralama Kanunundan yaptığınız alıntı maddelerin birbiri ile ilgisini kurmak yanlış bir yol gibi geldi bana

( Kiralayan deyimi ithalatı yapan gerçek alıcı değildir.
aynı kanundan alıntı aşağıdadır
Tanımlar
Madde 3- Bu kanunda geçen:
Sözleşme; finansal kiralama sözleşmesini;
Kiralayan; finansal kiralama şirketini,
Kiracı; finansal kiralamayı kabul edeni,
Mal; finansal kiralamaya konu malı,
Kira bedeli; finansal kira bedelini,
ifade eder. )

Dolayısı ile Kanundan alıntı yaparak pastelediğiniz maddedeki ön izin ve denetim ve yaptırım Finansal kiralama şirketi ile ilgilidir konu ile bağlantı pastelenen sanırım site içi birçok arkadaşın başvurduğu yöntem....

Kavram olarak Kiralayan ve kiracı içerikleri konusunda yeterli bilgim varki , Sanırım siz yazdıklarımı okurken kavram karmaşasına düşmüşsünüz !!
Bakın ; Kiralayan şirketler, yalnızca anonim ortaklık şeklinde kurulabilir.
Kiralayan şirketlerin kuruluşu ve şube açmaları ile yabancı şirketlerin Türkiye'de şube açması Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumun ön iznine bağlıdır.
Kiralayan şirketler ile yabancı kiralayan şirketlerin Türkiye'deki şubeleri Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumun denetimine tabidir.
Benim Sorum ise bankanın( finansal kiralama şirketinin ) , kiracıdan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan Kullanılmış makine konusu ithalat ile ilgili olarak izin alınması gerekliliğini kiracı firmaya bildirmesi..... ( olaması gerekiyor ) Bilgi almak istediğim konu ifadelerin ne anlama geldiği değildirki , sizde pastelerle cevaplandırma yoluna gitmişsiniz... Teşekkürler
custom_33 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 05:45
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design