Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-06-2008, 14:18   #4 (permalink)
commer
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
19 Mesajda 38 kere teşekkür edildi
Standart RE: Finansal Kiralama ileMakine ithalatında Banka Düznlm ve dentleme k. izne gerek va

Sayın custom_33

Pasteleme işine takılmaya gerek yok alıntı yaptığınız zaman buna zaten mecbursunuz konu o değil
Benim söylemeye çalıştığım şey ilk 2 başlığınızın birbiriyle örtüşmediği idi. ve o yüzden sorunuzun tam olarak anlaşılamadığı idi.

Şimdi anlaşıldığı üzere cevaplamaya çalışıyım,
Ben de sürekli olarak Leasinglere mal satış yapıyorum
Finansal kiralama şirketleri genel olarak kendilerini sağlama almak için vede gümrük işleyişini bilmediklerinden bazen olur olmaz şeyler isteyebiliyor.

Mesela örnek olarak: AB den gelen ve ATR belgesi olan eşya biliyorsunuzdur CE uygunluğu için tse ye gitmez. Ama leasingler genede ellerinde olması açısından bizden CE confirmity belgesini almak ve dosyasında bulundurmak isterler. Bu olay çok başımıza geldi hiç bir işlerine yaramayacağı halde isterler ve biz bu durumu kendilerine izah etmek sureti ile ve ikna ederek vermemekteyiz.

Sizinde yapacağınız şey gerekli izinin mevzuatlar çerçevesinde ithalata mani olmadığını, eşyanızın 10 yaşından büyük olmadığını finansal kiralama şirketine izah ederek vede gerekirse yaş durumunu tevsik eden belgelerle ikna etmeniz gerekir.
commer isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 11:45
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design