Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-09-2007, 17:39   #1 (permalink)
yokan
Üye

Teşekkür: 1
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Adi şirket kurmak ve ithalata başlamak

öncelikle merhabalar diyorum foruma yeni üye oldum bir çok başlığı inceledim fakat adi şirke kurup ithal etmekle alakalı bir sey bulamadım ben kendıme oyuncak geıtmıstım (uzaktan kumandalı helikopter) urun ıstanbuldakı arkadasımın adresıne gelecektı (3 adet) posta takıp numarasından ben urunlerın turkıye'ye gırdıgını gordum bır kac gun sonrada topkapı gumrugune sevk edılmıs sevk edıldıkten bır kac gun sonra arkadasıma beyanname gelms arkadasım gumruge gıtmıs paketı alıp bakmıslar gumruk vergısı kesmısler odemıs ben arkadasıma sureklı getırmek ıstedıgımı soylemıstm bunu gumruk memuruna sorarmısın demıstım sureklı mesela 10 adet 10 adet getırmıs olsam ne yapmamız gerekır kanunen dıye gumrukcu sırket olun ıstedıgınızı getırın demıs oyle lt. sirketıde degıl adi şirket olmanız yeterlı demıs sımdı merak ettıgım biz adi şirket kurmuş olsak mesela uzaktan kumandalı oyuncak getirecegim baska neler yapmamız gerekir acaba bilgi verebilirmisiniz
yokan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 21:23
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design