Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24-06-2008, 16:38   #2 (permalink)
commer
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
19 Mesajda 36 kere teşekkür edildi
Standart RE: Genel Prosedürlerle İlgili

Alıntı:
ingic´isimli üyeden Alıntı
Arkadaşlar herkese merhaba ben İzmir ilinde ikamet ediyorum. Amerika ve Canada bağlantılı bir firmadan online başvuru yoluyla özel üretim olan bir kılıç satın almak istiyorum. Öncelikli sorum alacağım obje her ne kadar dekoratif amaçlı olsada ateşsiz silah kapsamına giriyor, bu gümrükte sorun teşkil edermi?

Ek olarak ürünün özelliklerini konuyla ilgili lazım olursa diye yazıyorum;

Toplam uzunluk 120 cm, Paslanmaz çelik 71 cm(bıçak kısmı)
(Ağırlığını bilmiyorum)
Gerçek deri kavrama sargı
Orjinal blizzard sertifikası
Duvar askısı vs..
Kılıcın Fiyatı 379 dolar - ortalama olarak 470 türk lirası civarı

Ayrıca firma zorunlu olarak uluslar arası DHL kargosu uçak expresi ile ayrıyetten 257 dolar dahi ediyor. Bu ekstradan vereceğim 257 dolar (yaklasık 320 ytl) tüm gümrük işlemini dhl firmasının halletmesi anlamına mı geliyor? Yani tüm 379+257 doları ödediğimde kılıç kapıma kadar sorunsuz bir biçimde evraksız vssiz ben gümrük firmalarına, noterlere vslere gitmeden kapıma teslim edilebilir mi?

Yada başka alternatif bir yol olarak bu işlemi İzmirden önerebileceğiniz bir gümrük müşavirliği ile yapabilrmiyim? Yani tüm parayı müşaverliğe versem kılıcı firmadan satın alıp, kargoyla taşıyıp, gümrük işlemlerini halledip, sorunsuz bir biçimde getirip kılıcı bana teslim edebilirler mi? İstiyorum ki en azından gümrük işleriyle ilgili para, şayet bir yolu varsa türkiye'ye kalsın. Gümrük işlerindende hiç anlamıyorum çevremdeki kişilerde hep yalan yanlış şeyler söyleyip durdular haftalardır araştırmaktayım iyice aklım karıştı. Konuyla ilgili arkadaşların cevabını bekliyorum. İlgili arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler..

Aşağıdaki linki İnceleyiniz

http://www.gumrukforum.com/forum/Koleksiyon-icin-sungu-ve-kasatura-t-965.html
commer isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 16:18
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design