Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26-06-2008, 15:16   #1 (permalink)
Murata
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Çin'den Oto dvd/MP3 çalar, navigasyon ve TV li

Merhabalar,

Bu forumu google aracılıgı ile buldum ve süper bilgiler var. Emeği geçen herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

Benimde sorum olacaktı. Şu an şirket veya işyeri halinde değilim. Çin'den bir kaç şirketle anlaştım ve distribütörlügünü almak istiyorum. Onlardan önce bir kaç tane test yapmam amacıyla ürün getirteceğim. Bunlar araçlar için (teyp yerine takılacak cinsten), DVD/MP3 çalar, radyo, TV, Bluetooth ve GPS Navigasyon özelliğini taşıyan cihazlar. Ürünlerin normal fiyatları 400 dolar civarında. Test amacı için en azından iki üründen ikişer tane getirmek istiyorum. Bunu kurye ile gönderecekler. Sonrada deniz yolu ile kolilerde bir kaç üründen 15 - 20 tane.

Bu test amacı için ne gibi işlemler yapmam lazım? Gümrükte takılırmı bunlar değerlerini düşük göstersek veya NO CHARGE - TEST PURPOSE olarak gönderilse? Ve tabiki gümrük ve ithalat ücretleri bana ne kadara patlar? Şirket olmadığım için herhangi bir problem yaşarmıyım? Tabiki test sonrasından kendi adımdan şirket kurmacağım. Bu test sonrasında getirteceğim ürünlerde ne gibi problemle karşılaşırım ve hangi yollara başvurmalıyım?

Çok soru sorduğumu biliyorum, beni bağışlayın, fakat bu işe girmeden herşeyi aydın şekilde görmek istiyorum.

Not: Çifte vatandaş olduğum için bir kolaylığım/sıkıntım olabilirmi?

Şimdiden çok çok teşekkür ederim. Kolay gelsin.

Saygılarımla,
Murat
Murata isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 03:53
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design