Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26-06-2008, 21:08   #15 (permalink)
assassins
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: yeni mezun

Selam, bende dış ticaret mezunuyum. Mezun olmamın üzerinden tam 1 yıl geçti ve hala iş bulamadım. Kabul edildiğim bütün iş görüşmelerinde adım soyadımdan önce askerlik yapıp yapmadığımı ve tecrübeli olup olmadığımı sordular. sembolik rakamlı(nerdeyse hiç) ücretlere çalışmaya razı olduğumu söylememe rağmen hiçbirine kabul edilmedim. erkekler için askerlik bir işe girebilme yolunda en büyük problem. açıköğretim'den okula devam ettiğim için o engelin kalkmasına da 1 buçuk yıl daha var. tecrübe konusuna gelince de başlığın açılma sebebindeki durum varken bu tecrübeliler deneyimlerini nerede kazanmışlar çok merak ediyorum. asıl sormak istediğim şu. iş aramaktan vaz geçmedim ama nerdeyse umudum kalmadı. çalışmadığım süre boyuncada artık boş boş oturmak istemiyorum. mezun olduktan sonra bu işle ilgili sadece bir dış ticaret programını(ismini vermeyim şimdi, belki reklama girer) kullanmayı öğrendim. başlıkta önceki yazılan yazılarda kendinizi eğitin demişsiniz. eğitmekten kasıt açıp mevzuat kitabını madde madde ezberlemek mi? ya da mevzuat kitabını ezberlemenin bir faydası olur mu? daha başka neler yapabilirim. ben askerden döndükten sonra herhangi bir iş başvurusuna gittiğimde "benim tecrübem yok ama şu özelliğim var" diye bilmem için neler yapmalıyım. şimdiden teşekkürler.
assassins isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 14:16
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design