Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29-06-2008, 13:55   #9 (permalink)
commer
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
19 Mesajda 38 kere teşekkür edildi
Standart RE: Garanti Dahilinde Yurtdışına Gönderilen Laptop

Alıntı:
cucu´isimli üyeden Alıntı
Günaydın,
başıma gelenler sizin de başınıza gelse tahmin ediyorum sizde en az benim kadar ya da fazlasıyla sinirlenirdiniz.Hediye olarak bana verilen bu cihazın yurda giriş belgesini bulmam çok zor.Tamir için gideceğiniz HP firması belgelemek istemiyor, sebebini bilemiyorum.Sanayi odası ise 620 YTL istiyor gümrüksüz belgesi için.

Sonuç:
300 $ ödeyerek yeni bir anakart satın alacağım ve cihaz burda tamir edilecek.Ben de HP firmasına 59 TL vererek dava açıyorum Pazartesi ya da Salı günü.Tavsiye ve önerilerinize tsk ederim.
Sayın cucu

Bu durumda bir hesap yaparsanız sanayi odasına para vermeseniz dahi,
Bu işlemle ilgili bahsettiğiniz şirket sizin eşyanızı bedava yollamayacaktı hem çıkış için en az 200-300 YTL gümrükleme ücreti+navlun ücreti ödeyecektiniz hemde eşyanız geri geldiğinde Ordino +gümrükleme+ardiye ücretleri olarak toplamda 400-500 YTL gibi rakamlar vermek zorunda olacaktınız.
yani gidişi+gelişi toplamda 600-800 YTL gibi bir masraf çıkacaktı karşınıza bunun yanında çekeceğiniz stress de cabası olacaktı olayınızı bu yönden düşündüğünüzde karlı duruma geçmiş sayılırsınız.

Ancak yolcu beraberinde elden gönderip tamir ettirip geri getirecek bir arkadaşınız dostunuz olsa idi bu masraflardan kurtulmuş olabilirdiniz.
commer isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 10:38
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design