Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07-07-2008, 12:32   #10 (permalink)
alpsoley
ziyaretçi

Standart RE: Snowboard ithalatı...

ozur dılerım,gercekten evet cok haklısınız isin devamında da ne oldugu anlatılmalı ve paylasılmalı ki somut birer ornekle hersey daha net anlasılsın bilinsin...

Ben isin devamında numune getirtmek uzere anlastım karsı tarafla. Bunlar; 1 snowboard ve 3 baglama (baglama snowboard ta ayakkaların içine takıldıgı sert plastikten aksamdır). Ardından toplamda 265usd tutar karsılıgında gonderının adrese yapılacagını soylendıgı ama ıcıme sinmedi ve bir danısmanlık firma ile iletisime gectim ve haliyle olması gereken gibi gumruk ve tum masraflar noter,komisyon,ithalat ücreti,vergi,stopaj,ordino şu bu tahmini tutar 1000ytl ye yakın bir tutara cikti ki bu cok fazla geldi numune için,tamda bu arada ayıptır soylemesi bir icra ile muhattap kalıncada önceligim degisti ve belirsiz bir zamana ertelemek belkide iptal etmek zorunda kaldım.
Ancak aldigim fiyatlar cok uygundu ve oluru gayet mumkun ve karlı bir ithalat olabilirdi ancak kaldı.Hayırlısı olmuştur umarım...

Bu arada Çek Cumhuriyeti ile ilgili bir kısım yararlı bilgi topladım eger işine yarayacagını dusunen arkadaslar varsa paylasmaktan zevk duyarım
  Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 00:56
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design