Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-07-2008, 16:49   #2 (permalink)
commer
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
19 Mesajda 38 kere teşekkür edildi
Standart RE: Tropikal Taze Meyve İHALATI

Alıntı:
A. Akif Bekkaya´isimli üyeden Alıntı
Tropikal Meyve İthalatı (Mango, Ananas, Hındistan Cevizi, vs) hakkında bilgi verebilecek Gümrük müşaviri arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Asya, Güney Amerika ve Afrika ülkelerinden Tropikal Taze (Egzotik) Meyveler ithal etmeyi planlamaktayız, bu konu hakkında;

-Taze meyve ithalatı ihtisas gümrükleri,
-İthalatında gerekli belge ve evraklar,
-Gümrük vergisi,fon, kdv matrahları,
-Gözetim ve Kotaya tabi mi,
-Analiz Raporu hangi Labaratuarca yapılmakta ve masrafı ne olabilir.

Bilgilerini verebilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür eder tüm işlerinde başarılar temeni ederiz...

Not: Firmamız İstanbul da yerleşiktir, Tropikal Meyveler, Ceviz ve diğer gıda ürünleri  ithalatı hakkında deneyimli Gümük Müşavirlik Firmalarıyla tanışarak çalışmak isteriz, lütfen tarafımıza (akifbekkaya@gmail.com) tekliflerinizi geçiniz.

Saygılar,
A. Akif Bekkaya

Sayın A. Akif Bekkaya

Gümrüklerde gıda & meyva gibi ürünlerin ithalatı çeşitlerine göre çok detaylı ve değişik mevzuatlar içerir. ürün çeşidine göre istenilen evraklar değişebilir, getireceğiniz ülkelere göre kontenjan/kota uygulamaları olabilir, gene ürün çeşitlerine göre Tarım Kontrol/TSE/Zirai karantinaya gidebilir, ülkelere ve ürünlere göre KDV ve gümrük vergileri değişebilir. Yani gıda olayı çok detaylı bir çalışma ister.
O yüzden forumlarda bu kadar detaylı bilgi almanız biraz zordur.
commer isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 22:31
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design