Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14-07-2008, 15:17   #3 (permalink)
commer
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
19 Mesajda 38 kere teşekkür edildi
Standart RE: Acil ardım Talebi

Alıntı:
keremenki´isimli üyeden Alıntı
Merhabalar,
Lojistik proje yönetimi üzerine bir araştırma yapıyorum. Bazı başlıkların altını tanımsal anlamda dolduramıyorum.Yardmcı olursanız çok sevinirim.
İç Nakliye Öncesi Gümrükleme Bildirimi
İç Nakliye ve Limana Sevk
İhracat Dokümanının HAzırlanması ve Gümrükleme
İhracat Dokümantasyonu
Karşı Liman Tahliye Süpervizyonu
Karşı Liman Gümrükleme ve İç Nakliye Hizmetleri
İthalat Raporlaması
Şahsen reklamcıyım ve bir müşterimiz için içerik oluşturmaya çalışıyoruz.
Ancak bu başlıkların altını açamadım birkaç cümleyle.
Yardımcı olursanız çok sevinirim, Saygılarımla...

Soru başlıklarınız çok detaylandırılabilir ancak kısa kısa size fikir vermesi açısından bilgilendirme yaparsak bu başlıklar door to door ihracat taşımasıyla ilgili ve umarım fikir verecektir.

İç Nakliye Öncesi Gümrükleme Bildirimi :
İhracatı yapacak olan firmanın ihracata konu eşyaların fabrikadan veya deposundan ihracat işleminin yapılması için eşyaların detay bilgilerini içeren yükleme talimatı ile Nakliye Lojistik firmasının haberdar edilmesi.

İç Nakliye ve Limana Sevk :
Nakliye Lojistik firmasının ihracat konusu bildirimi yapılan eşyaların ihracatçının deposundan alınarak gümrükleme işleminin yapılacağı ilgili gümrük limanına gönderilmesi.

İhracat Dokümanının Hazırlanması ve Gümrükleme :İhracat konusu eşyalara ait mal faturası, çeki listesi, dolaşım belgesi, birlik tasdikleri ve eğer varsa yurtdışından istenilen diğer belgelerin alınarak veya hazırlanarak gümrükteki çıkış işlemlerinin sonuçlandırılması.

İhracat Dokümantasyonu :
İhracat konusu eşyalar ve uluslar arası taşıyacak araç la ilgili uluslararası kullanılacak olan taşıma belgelerinin
(Konşimento, tır karnesi vs gibi) hazırlanarak işlemlerinin bitirilmesi eşya ve aracın yola çıkarılması. Yapılan işlemlerle ilgili masrafların faturalanarak ihracatçıya dekont edilmesi.

Karşı Liman Tahliye Süpervizyonu :
Eşyaların ve aracın ihraç ülkesindeki gümrükleme işlerinin sonuçlandırılacağı gümrük veya liman sahasına alınması, depolanması, korunması.

Karşı Liman Gümrükleme ve İç Nakliye Hizmetleri :
Eşyaların ihraç ülke gümrüğünden ithalat işlemlerin sonuçlandırılarak gümrüklenmesi ve gümrük sahasından çıkarılarak alıcısının fabrika veya deposuna teslim edilmesi.

İthalat Raporlaması :
Yurt dışında ithal işlemleri bitirilerek alıcısına teslim edilen eşyalara ait bilgi ve belgelerin raporlanması , masraflarının faturalanarak alıcıya dekont edilmesi.
commer isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 02:54
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design