Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29-09-2007, 16:05   #4 (permalink)
algerian
Üye

Teşekkür: 0
4 Mesajda 4 kere teşekkür edildi
Standart RE: dijital baskı ürünleri

Merhaba,

Sn. cemalban verdiğiniz tarife "duvar veya tavan kaplaması", ancak arkadaşın sorduğu soru dijital baskı ürünlerinde kullanılan eşyadır. Bu nedenle kanaatimce 3918.10.10.00.12 gtip de yer almaması gerekiyor.
Kanımca eşyanın teknik özelliklerine göre değişerek 3920 veya takviye edilmiş,desteklenmiş veya diğer maddelerle benzeri şekilde birleştirilmiş olanlar 3921 de yer almalıdır. (Kağıt ağırlıklı olanlar 4810 veya 482390 da yer almaktadır.) Tabiiki burada öncelikle tam olarak ürünün içeriğini bilmek gerekir diye düşünüyorum. Tarife o kadar geniş bir kavram ki eşyadaki en ufak bir fiziki veya amaçsal değişim hiç tahmin edemediğimiz bir yere taşır eşyayı. O nedenle şurada kullanılıyor demekle tarife tatbikatı yapamayız, kesin ve açık donelerimiz olmalı ki hata yapmayalım.Detaya girmiyorum, çünkü eşyanın teknik anlamda tam manasıyla anlatıldığını düşünmüyorum. Yine de umarım yol gösterici bir şeyler ortaya koyabilmişimdir. Kolaylıklar diliyorum...
algerian isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 02:40
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design