Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-07-2008, 00:10   #1 (permalink)
fırtına
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart ARKADAŞLAR ÇOK ACİL YARDIM

Merhaba arkadaşlar..benim bir kaç sorum olacak.. yakında bir şahıs şirketi kurup ucundan kıyısından bu işlere başlamak istiyorum ama tam olarak süreç nasıl işleyecek biraz bilgilendirilmeye ihtiyacım var,mesala;diyelimki bi avrupa ülkesine havlu yada benzeri tekstil ürünü satıcam;bu tektil ürününü üreticiden direk satın alarak yani malı bi yerden alıp diğer yere satarak yapabilirmiyim;bu malı satarken akreditif şartmıdır ve akreditif açtırmanın herhangi bi zorluğu varmıdır;söz konusu mal çok büyük bi miktar olmayabilir mesala bi kaç büyük koli gibi..bu miktarda bi malın sevkiyatı nasıl yapılır,nakliye firmalarıyla nasıl temas kurmak gerekir ve tabiki gümrük işlemleri ne zaman başlar,gümrükçü bu işlemlerin hangi aşamasında devreye girer..Ayrıca,ben söz konusu malı satın alıp bi şekilde riske gireceğime göre,önce bu malın müşterisinimi bulmalıyım yoksa bu malı alıp,nasıl olsa bu malın bi alıcısı çıkar deyip aldıktan sonra mı harekete geçmeliyim hangi strateji daha doğrudur..konuya hakim arkadaşların bilgilerini rica ediyorum..teşekkür ederim
fırtına isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 00:25
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design