Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-07-2008, 00:58   #4 (permalink)
commer
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
19 Mesajda 38 kere teşekkür edildi
Standart RE: Hurda ithalatı ve dökme demir vasfıan girenler

Alıntı:
İsmailcan´isimli üyeden Alıntı
Öncelikle Bu sitenin yapımında ve dahi hizmetinde bulunanlara iyi günler diler teşekkürlerimi sunarım.

1-)Benim bilmek istediğim hurda buzdolabı kompresorleri dökme demir grubuna mı giriyor , eğer giriyorsa bu kompresarlerin içinde bir kısım bakır var bu bakır nasıl değerlendirelecek?

2-)Hurda ithalatı yapmak istiyorum bunların içinde ( buzdolabı
kompresorü,motorlar vs..) , fakat benim firmam yok , bunun için firma kurmam gerek herşeyi araştırdım fakat Çevre bakanlığından doğru düzgün bir cevap alamadım açıkçası bana söylenenlerden birisi hurda ithalatı yapmak için sanayici olmak gerekiyor ve ergitme makinesi olması gerekiyormuş bunu anlayamadım tekrar sorduğumda ise aynı cevabı verdiler , halbuki ben bu kompresar ve motorları burdaki sanayicelere satacam bunu firma kurup gerekli belgeleri aldıktan sonra
yurtdışından alıp burdaki ergitme tesislerine aracı olarak satamazmıyım ?
3-) Birde bilgi dahilinizde ise şunu da öğrenmek isterim : Hurda akü ve atık piller için daha değişik bir yönetmelik var ve bunun içinde belli bir miktar çevre bakanlığına para yatırılıyormuş, acaba ben bu hurda buzdolabı kompresarü ve hurda elektrik motorlarını ithal etmek istediğim de benim çevre bakanlığına para yatırmam gerekli mi, ayrıca eğer bu konularda danışmanlık yapan bir ofısinizde varsa ofisinize gelmek isterim bu konular hakkında lütfen bilgi verirmisiniz ..

Saygılarla
iyi günler dilerim
Efendim,
Aşağıdaki linkleri incelemenizde yarar vardır

http://www.gumrukforum.com/forum/kazakistandan-hurda-demir-ithalati-t-1320.html

http://www.gumrukforum.com/forum/cikma-hurda-gemi-makina-parcalari-t-227-2.html
commer isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 20:00
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design