Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23-07-2008, 16:37   #13 (permalink)
custom_33
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
3 Mesajda 3 kere teşekkür edildi
Standart RE: staj raporu

'' ben Gümrük Müşavirliğinde yaptığım için stajımı Limanda hangi prosürdürlerin işlediğini malın çekilmesi için neler yapıldığını bilmiyorum. Çünkü staj süreci boyunca limana hiç gönderilmedim veya birisi anlatmadı.
Sorsaydınız diceksiniz sordum ama kovmaktan beter ettiler. Aynı tepkiyle bi kaç kez karşılaşınca tabii insan bi daha soramıyor. Bende burdan yardım istedim. ''
demişsiniz....

Staj dosyasında veya eşyanın limandan çıkma aşamalarını sizin bilmemeniz çok büyük bir kayıp değil sadece ayrıntı..
Yani öncelik sizin Gümrük Mevzuatı olarak işleyişi araştırma yoluna gitmeniz gerekir. mesela ithalatta vergi hesaplamaları, gürmrük rejimleri ve işleyiş... süreler... cezalar.... ve bu uzarda gider..
Kısacası Gümrük mevzuatı çok büyük bir okyanus nereye gitsenız bir liman bulursunuz...
bence işin kolayına biraz kaçıyor gibisiniz...
Copy paste yapma yoluna gitmeyin bence kendiniz okuyun ve araştırın... Forumdan araştırıyorum diyebilirsiniz ama zaten sorularınızda ayrıntılı sorular sormanız biraz işi kapmış ve sadece yazma ve toparlama aşamasınna gelmiş gibisiniz.
Gümrük kanununu ve yönetmeliği gözucuyla incelediğinizde burda sorumuş olduğunuz tüm soruların cevabını bulacağınıza inanıyorum....Kanun ve Yönetmelik bilgilerine staj yaptığınız ofisten rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
bu eleştirimi yapıcı bir eleştiri olarak algılamanızı rica ederim...
custom_33 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 17:00
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design