Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23-07-2008, 17:24   #17 (permalink)
custom_33
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
3 Mesajda 3 kere teşekkür edildi
Standart RE: staj raporu

Öncelikle saygı ve sabır  fatoş hnm... amaç polemik yaratmak değil...

1. Siz sadece stajer olarak  4458 sayılı Gümrük Kanununa göre ...........GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD / A.Ş. farketmez ,Gümrük Müşavirliği ünvanlı faaliyette bulunan bir müşavirlik şirketinde staj yapabilirsiniz.  yoksa stajınız geçerli olmaz. Yni LTD olması staj yapmanıza engel teşkil etmez.
   Sizin LTD diye yazdığınız sizin adınıza yazayım olsa olsa nakliye yada acentadır.  

2. Zaten başta hatayı Gümrük Müşavirliği olmayan bir şirkette staj yapma çabası içerisine girmekle yapmışsınız. bU ÇABANIZIDA ANLAMIŞ DEĞİLİM....
     sanki staj yaptığınız yer Gümrük Müşavirliği şirketi gibi yazıp  sonrasındada
'' ben Gümrük Müşavirliğinde yaptığım için stajımı Limanda hangi prosürdürlerin işlediğini malın çekilmesi için neler yapıldığını bilmiyorum. Çünkü staj süreci boyunca limana hiç gönderilmedim veya birisi anlatmadı.
Sorsaydınız diceksiniz sordum ama kovmaktan beter ettiler''
ifadesini kullanmanız  yanlış yönlendirmeye sebeb veriyor...

3.Gümrük Müşavirlik şirketlerinde çalışan personellerin bilgi paylaşımı konusundaki  tavırlarını ifade ederken biraz daha dikkatli cümleler seçin... Kimse kimseyi kovmaktan beter edemez...  Bu birazda bizlerin bilgi alımı ve aktarımı konusundaki tavrımızla alakalı...

yanlış staj yeri konusundaki seçiminizi bu şekilde eleştirilere tepkisel yaklaşarak çözümlemeyin. İşin kolaycılığına kaçmayın derim.....

Size eleştiri yazısında; Kanun ve Yönetlemeliklerde aradığınız soruların cevaplarını bulabileceğinizi ve ayrıntılarla değil işin özü konusunda yönlendirmedede bulunmak istemiştim ama siz direk savunma mekanızmasını çalıştırarak işi polemik boyutuna getirmişsiniz.

''Teşekkürü eleştiriden çok yardım etmek isteyen kişilere söylemiştim ''
demişsiniz ki yazık ki  yine yanılgıya düşmüşsünüz ;... .... hemen tepki göstermemenizi tavsiye ederim...  

eleştirilere yapıcı yönden bakmasınızı tavsiye ederim ki kimse kimsenin heleki forumda tanımadığı kişilerin kötülüğünü istemez...
baştada dediğim amaç polemik yaratmak değil ; saygı ve sabır fatoş hnm.... başarılar....  
custom_33 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 09:51
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design