Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30-07-2008, 12:53   #1 (permalink)
selant
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Güneş gözlüğü ithalatı yapmak istiyorum

Merhabalar,

Askerden yeni geldim ve koşullar gereği iş bulmakta çok zorlanıyorum. Yapmak istediğim şey eşimle birlikte bir limited şirket kurarak (veya üçüncü bir şahısla), özellikle Amerika'dan çin menşeili güneş gözlüğü ve bilumum gözlük çerçevesi, ayrıca kimi zaman kozmetik ürünler getirterek internet üzerinden satmak istiyorum. Toplu alım yapmayı düşündüğüm için 10-20 tane değil başlangıç için en az 2000 adet getirtmek istiyorum, ve aylık veya 2 aylık süreçler dahilinde yeni siparişler vereceğim. Dediğim gibi yapmak istediğim şey gözlük ithalatı. Daha önce posta aracılığıyla aldığım ürünlerde gümrük sorunu yaşadım ve paketim ticari görülerek geri gönderildi, ben de bu sebeple resmi ithalat yapmak istiyorum. Gümrük vergisini ödeyerek satın alacağım ve faturalı olarak satış yapacağım. Bunun için prosedür zor mudur ? Alacağım gözlüklerin çin menşeili olması sebebiyle sıkıntı yaşar mıyım, TSE standartlarına uygun ithalat yapma zorunluluğum varsa (ki göz sağlığını ilgilendirdiği için bu zorunluluğun olduğunu tahmin ediyorum) , getirttiğim gözlüklerin standartlara uygunluğunun araştırılması ve onaylanması masraflı ve uzun bir süreç mi ? Bu standarta uygunluk araştırması her kalem mal için mi yapılır yoksa belirli bir marka için emsal niteliğinde tek gözlüğe mi yapılır ?  Umarım yapmak istediğimi anlatabilmişimdir ve bu konuda A'dan Z'ye yardıma ihtiyacım var. Ticari olarak ilişkilerim çok iyi, alıcı ve satıcı portföyüm hazır, Amerika ve uzakdoğu bağlantılarım çok iyi sadece işi resmi, gümrük vergisini ödeyerek, faturalı yapmak istiyorum. Küçük miktarlarda alım yapmaktan sıkıldım çünkü birim fiyatı çok yüksek geliyor, kargo masrafları miktara göre fahiş kalıyor. Ayrıca bu tip bir siparişi resmi ithal edeceğimde gümrük vergisi+diğer vergiler fiyatı kaça katlar, vergi oranı kaçtır ? İşin maddi ve bürokratik yükümlülüklerinden altından kalkabileceğime tatmin olursam bu iş için profesyonel birisine ihtiyacım olacak, Antalya'dayım. Yardımlarınıza çok ihtiyacım var, şimdiden teşekkür eder, saygılar sunarım.

Plastik camlı güneş gözlükleri için GTIP NO : 90.04.10.91.0000.000
Yalnız gümrük vergisi ne kadar bulamadım. Bu konuda da bilgi verebilirseniz sevinirim.
selant isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 23:50
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design