Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-08-2008, 02:42   #1 (permalink)
tygun
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
tercih için son gün. kararımı cevaplara gore verecegim

son gün oldugu için acil cevaba ihtiyacım var. dış ticaret bölümü hakkındaki ilgili bölümdeki bütün konuları ve mesajlarını okudum biraz bişeyler ogrendim. forumunuz cok iyi oncelikle teşekkür ederim.

fakat kararımı son güne bıraktım .
izmitte yaşıyorum ve buradaki bi myö de dış ticaret yazmayı düşünüyorum ama kararsız kaldım.

2 yıllık bu bolumu bitirdim diyelim. kocaelide staj imkanım kesin olur mu ?
bide müşavir olmayı denemek yerine b ehliyeti alıp bu sürede 2de dil ögrenip (ingilizcem iyi sayılır bide çince veya almanca ögrenebilirm) özel firmalarda kendi şehrimde maaşı güzel iş bulabilir miyim ?
bu sürede açık ögretimden 4 yıllık işletme gibi bir bölümde bitirsem bana ne gibi faydası olur?

evet bugün tercihimi yapacagım. burdan gelen bir cevaba göre yapacagım. ea ögrencisiyim ya dış ticarete girecegim ya da 1 sene daha kasmayı deneyerek 4 yıllık bir yere girmeyi deneyecegim. ama 4 sefer girdim sınava bunaldım da gerçekten hiçbir senede kendimi kasmadım.

kocaeli de iş bulabilirmiyim çünkü burada bayiiyiz buraya adam koyup dükkanlada ilgilenmem gerekecek. çok şükür para kazanıyoruz yeteri kadar ama bi meslegim olması gerekiyor cunku bayilik iptal edilirse ortada kalırım

b ehliyetle özel firmalarda 2 dil bilerek kocaelide sizce ortalama ne kadar maaşlı bir iş bulabilirim ? istanbul veya izmir olsa ne kadar degişir

çok teşekkür ederim
tygun isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 02:13
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design