Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30-10-2007, 08:43   #6 (permalink)
bariseren
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: yurt dışından araba getirme

Merhaba.

bu tarz bi site için hepinize teşekkürler.

Yaklaşık 6 saatten beri internette araştırma yapıyorum ama burdada bahsi geçenler dışında ( devletimizin siteleri dahil ) beni tatmin edebilecek bir açıklama bulmadım.

Engelli veya sakat değilim fakat TR'de bulunamayan eski model bir aracı satın almak istiyorum. Araç daha çok italya bölgesi ve çevresinde bulunuyor. fiyatları 200€ ila 2000€ arasında değişiklik gösterebiliyor.
Model yılları 56 ila 85 arası yanılmıyorsam. Motor hacmi 750 cc yi geçmiyor. Model ismi : Fiat 500 .

Böylebir aracı almam halinde ne tür gümrük işlemleri uygulanır? Vergileri nedir ? Hangi yolları izlemeliyim?

Arıca, araç TR'de bulunmadığından hertürlü yedek parça temininide yurtdışından yapmak zorunda kalacağım. Bu gibi durumlarda ( internet üstü alışveriş veya direkt irtibata geçilmesi gibi ) gümrükte ne tür işlemler uygulanır? ayrıca getirdiğim parçalarada ( bir etiket, göstergeler, far, motorun bir parçası vs.. ) vergi uygulanırmı ? İçeri sokarken problem yaşar mıyım?

Çok teşekkürler.
bariseren isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 16:02
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design