Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-08-2008, 15:52   #2 (permalink)
huseyin sancaktar
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: 2 yıllık gümrük işletme okuyacağım AMA!!!

merhaba eryan

öncelikle şunu belirtmeliyim ki ben ithalat-ihracat bölümü bitirdim.hemen hemen mesleğimiz birbirine benzemekte.Öncelikle kendi edindiğim gözlemleme sonucu (şu an stajerim herhangi bir yerde işe başlamadım) bu meslek grubu ve altdalları iş sıkıntısı pek çekmemekte.Fakat önemli olan nokta gerekli bilgi birikimine sahip olmak gerekmektedir.

3 yıllık staj olayını sanırım gümrük müşavirliği olayı için soruyorsunuz.Bir müşavirlik şirketinde 3 yıl boyunca normal olarak çalışarak ssk prim ücretinin yatırıldıgı taktirde staj işlemlerini tamamlamış olarak gözüküyorsunuz.3 yıl sonunda gümrük müşavirlik yardımcılığı sınavına girip gerekli puanı aldığınızda size yardımcı belgesi veriliyor.Staj dönemi olarak adlandırılan bu 3 yıl müşavirlik şirketiyle yapacağın anlaşma sonucu belirir.Yani resmen müşavirlik şirketinde 3 yıl boyunca çalışıyorsunuz.Bir çalışan olarak alacağınız maaşı siz konuşarak halledeceksin..

Yanlış bildiğim bir nokta varsa arkadaşların beni düzeltmesini rica ediyorum..

Kolay gelsin
huseyin sancaktar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 09:35
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design