Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-08-2008, 08:53   #3 (permalink)
cancanan
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
RE: İŞE İLK GİRİŞ

:1 (18): ilk önce merhabalar bende bilmiyordum bus ene mezun oldum şimdi öğreniyorum:1 (9):vesaik mukabili akreditif ,ATR ve EUR 1 belgesi,ordino,menşei şehadetnamesi,antrepo ve damping i öğren, paket listesi ve sevkiyat faturası çok önemli bilmelisin,iso belgelerini öğren sadece 9000 le başlayanları ama TSE vs..diğerleri önemli değil,konişmento,teknik raporu öğren,birde dış tic te şu belgeler çok önemli hep işleniyo bilmelisin ''çalışma ve sanayi bakanlığından alınacak onay belgesi,karayolu uygunluk belgesi,araç tip onay belgesi,yatırım teşvik belgesi...internetten hepsini bulursun cnm ama bu belgeleri pek zannetmiyorum öğrenmeye bak sağdan soldan ok...teslim şekilleri varyaa FOB ve CIF öğren kesinlikle diğerleri önemsiz akreditif ve tarafları mutlaka öğren,küşat metni,akreditif şekilleri...o kadar cnm bunları öğren girdiğinde zorluk çekmezsin bende yeni girdimm ama hep bunlar var...tmm kib :1 (17):
cancanan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 12:01
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design