Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-08-2008, 12:21   #11 (permalink)
egoreci
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: DENEYİM VE ÇALIŞTIĞINIZ YERDE YAŞADIKLARINIZ.

Merhabalar,
Ben 2004 marmara dış ticaret mezunuyum.Yeni mezun olduğum dönemde çok büyük bir istek ve arzuyla gümrük firmasında çalışmak niyeti ve B karne alma isteğiyle iş aradım.Tam 1 yıldan fazla iş aradım.En sonunda bi yer buldum ama orda da tabiri caizse ofisgirl oldum.Oraya buraya evrak yetiştir,akşama kadar dışarda koştur çok emek harcadım.Sonra gördümki çalıştığım 8 aylık dönemde doğru düzgün beyanname yazmayı bile öğrenemiyorum.O işten ayrıldım.Başka bir gümrük firmasına başladım.Orda ofisiçindeydim hep, bu yüzden biraz işi öğrendim.Ancak 2 ay sonra ordan da çıktım,çünkü işyeri kapanmanın eşiğindeydi.Sonra başka bir firmaya ihracata yardımcı olarak işe başladım.1,5 ay sonra bana işe öğretecek kişi işten ayrıldı.Herşey üstüme kalınca ite kaka,yanlış yapa yapa bi şekilde ihracatı öğrendim.Tek başıma 1 sene götürdüm işi,müşterilerle de ilişkim iyiydi,bi sorun yoktu tabi işyeri kapatma kararı alana kadar.Geçen yıl ocak ayında patronlar kapatmayı düşündüklerini,masrafları karşılayamadıklarını söylediler.Çözüm olarak da başka bir gümrük firmasının bünyesine katılmayı uygun görmüşler.Müşterilerimizi alarak, ofisiçinden 2 kişi gidecektik yeni firmaya.Diğerleri çıkarıldı tabi, çünkü onların gümrükte elemanları vardı.Neyse bu konu hiç hoşuma gitmese de başka çare yoktu.Patronuma endişeli olduğumu ve yarın öbür gün bu yeni firmanın bizi kapının öününe koyup koymıcanı sordum haklı olarak.Merak etmememi, bu insanların buna tenezzül etmiceni söyledi.Sonra neyse çalışmaya başladık.Firmalarımızla işi götürüyorduk derken onların da ihracatını üzerime alıp çalışmaya devam ettim.Ama huzursuzluğum devam ediyordu, eften püften sorun çıkarılmaya çalışıyordu.En sonunda (5 ay sonra) ağızlarındaki baklayı çıkardılar ağızlarından. İşlerin iyi gitmediğini ve çıkmamı istediklerini söylediler.Korktuğum başıma gelmişti ama yapacak birşey yoktu.İşten çıkarıldım, şu an başka bir firmada deneme süresini atlatmaya çalışıyorum.Mesleğin güvenirliğine olan inancım ve emeklerimin karşılığını görememek çok canımı sıkıyor.Geçmişe dönme şansım olsaydı bu mesleği seçmezdim ama şimdi başka seçeneğim yok.Özel sektör'de çalışmayı kimseye tavsiye etmiyorum.
egoreci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 13:28
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design