Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-08-2008, 12:55   #3 (permalink)
menekşe
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: acil.....Incoterms sözleşmesi ne demek???

Alıntı:
egoreci´isimli üyeden Alıntı
Birleşmiş Milletler ve ICC (Uluslar arası Ticaret Odası) sözleşmeler için standart kural ve düzenlemeler geliştirmiştir. Dolayısıyla sözleşmeyle ilgili anlaşmazlıkların çözümü için ülkeden ülkeye farklılık gösteren hukuki çatışmaların önüne geçilmiştir.
Tüm ticari sözleşmelerin içermesi gereken bazı temel unsular vardır. Bir ihracat sözleşmesinde tarafların isim ve adresleri, ürünün özellikleri, ödeme koşulları, sorun çıktığında uygulanacak hukuk, gerekli belgeler ve tarafların imzası bulunmalıdır. Ayrıca ürünün teslim yeri ve şartları, nakliye yöntemi, paketleme, etiketleme, işaretleme koşulları da açıkça belirtilmelidir.
Uluslararası ticarette ortaya çıkan anlaşmazlıkları, uyuşmazlıkları ve hukuksal çatışmaları ortadan kaldırmak ve alıcı ile satıcının gereksiz yere para ve zaman kaybını önlemek amacıyla alım-satım işlemlerine bazı kurallar getirilmiştir. INCOTERMS adıyla yürürlüğe konulan bu düzenlemeler uluslar arası ticarette kullanılan ve evrensel olarak standartlaştırılmış sözleşme terimleridir. Teslim şekline göre değişen 13 adet incoterms bulunmaktadır. Incoterms ile ilgili ayrıntılı bilgiye internetten kolaylıkla erişebilirsiniz.
teşekkür ederim ilgine ama ben daha net bi bilgi istiyorum çok fazla terim anlamı olmayan netten indiripte yazamamki satj defterime....
menekşe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 04:13
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design