Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-08-2008, 20:00   #8 (permalink)
avangerx
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: Amerikadan Araba getirmek? (Aaa yinemi demeyin :)

Bende konu uzerinde arastirma yapiyorum seninle ayni durumdayim. Soylenen, yazilan cizilenlerden anladigim kadariyla CIF icin sanirim Ford Turkiye nin verecegi deger uzerinden arabanin aldiginiz yilda ABD de ki satis fiyati belirlenecek (muhtemelen kelly blue book diye tahmin ediyorum). Ama zaten cok kabaca bir hesap yapilsa bile 17000 USD lik araciniz icin (CIF i 17000 USD oldugunu varsayarsak ki muhtemelen fazla olacaktir) OTV (%85)+ CIF(17000 USD)= $31280 ediyor bunun uzerine gumruk masraflari shipping diger vergiler de eklendiginde yaklasik olarak yine bir (konu uzmani degilim tahmini konusuyorum) 7000USD gelse kabaca 38280 USD ye geliyor. Simdi birde ABD de odediginiz 17000 USD yi katarsak arabaniz size 55,280 USD ye gelmis oluyor (cok kabaca) eh buda yaklasik 65 bin YTL ediyor. Ford Mustang V6 nin yillik vergilerini de dusunurseniz + gumruk islemleri icin ugrasacaginiz zaman = degermi diye dusunuyor insan. Sanirim insanlarin astari yuzunden pahalliya gelir demek istedikleri en kabaca bu.
avangerx isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 15:19
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design