Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30-08-2008, 23:07   #2 (permalink)
Arsenick
Üye

Teşekkür: 0
8 Mesajda 13 kere teşekkür edildi
Standart RE: YETKİLENDİRİLMİŞ GÜMRÜK MÜŞAVİRİ OLMAK MI? YOKSA GÜMRÜK MÜŞAVİRİ OLARAK KALMAK MI?

Merhabalar.

1) Isin hukuki sonuclari aynidir. Bu sebeple ikisi arasinda secim yapmak icin ekonomik boyutlarina bakmak gereklidir. Para kazandirir mi derseniz, evet bana gore kazandirir. Elinde hazir musterisi olanlar ( YGM hk. konusuyorum ) iyi is baglantilari yapabilirler. Yapilacak sozlesmelerin icerigi cok onemli diye dusunuyorum. Tebligde aciklanan rakamlar cok cezbedici gibi duruyor ama cok buyuk bir isi cok ucuz bir fiyata yapmak zorunda da kalabilirsiniz aman dikkat

2) Izin muracaati yaptik ama henuz yetki belgesini alamadik.
3) Ragbet gormesi ( arz talep ) soz konusu degil. Zaten gumruklerce mecbur tutulacak. Bazi esyalar icin beyannamede musavir raporu istendigine dikkat etmissinizdir.
4) Elestirdigim nokta ise yilbasinda yayinlanan ve 6 ay sonra yururluge girecegi duyurulan bir tebligin hala alt yapisinin hazirlanamamis olmasi. Millet olarak islerimizi ne kadar ciddiye!! aldigimizin bir gostergesidir. Sn. gn. md. yrd. Asim Usanmaz istanbul da yapilan toplantida bilgisayar programinin hazirlandiginisoyleyince cok gulmustum ) Yazik bu millete, memlekete..
Arsenick isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 19:30
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design