Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-09-2008, 17:32   #9 (permalink)
yustar
Üye

Teşekkür: 1
4 Mesajda 5 kere teşekkür edildi
yustar - MSN üzeri Mesaj gönder yustar - YAHOO üzeri Mesaj gönder
Standart RE: çinden markalı flash disk ithalatı

yustar merhaba size bir sorum olcak ben bireysel kullanım için telefon almak istiyorum 3-4 tane bu mümkün değilse tekte olabilir.ebay sitesinde bakıyorum 75-90 dolar arası tam istediğim gibi telefonlar mevcut..fakat gümrükte takılıyormuş...bunun usulü nasıldır.bır yolu yokmu...burda daha az özellıklı ve besıncı sınıf çinli tellere 250-300 ytl gibi fiyat verip almak zoruma gityor...orda çok güzelleri ve çok uygun fiyatlara mevcutken...yardımcı olursan çok sevinirim.şimdiden ilgin için teşekkür ederim..
[/quote]
Değerli Efekan .
Türkiyede ki özellikle yeni model mobil telefon fiyatlarının ne kadar abartılı olduğunu heralde benden daha iyi kimse bilemez . Zaten sizin bu sorunuzun çok kolay bir şekli olsaydı şu an bu fahiş fiyatlara bu ürünler satılmazdı.
Çin malı telefonlar konusunda ise dandik olduğunu ve o paraları vermenin zorunuza gittiğinizi yazmışsınız . Elbette zorunuza gider ama bunda Çinlinin değil o malı Türkiyeye ithal eden zihniyetin kabahati var.
Neden derseniz Çin size sizin istediğiniz kalitede mal yapar .
Almanı,İtalyanı vb milletlerden gelen alıcılar yada mal üreticileri ürün kriteri ,sağlamlığı,kalitesi hakkında çalışma yapar hatta yanında kendi teknik ekibini getirir ve istediği standartta ürün ürettirir. Kolay ve çok kar amacı güden Türk zihniyetinin Çinli ile ilk pazarlığı fiyat olur buda kaliteye yansır.
Sonucunda mal kalitesiz olur ceremesini tüketici çeker.
Belki inanmazsınız ama Nokia 9900 i gibi uyduruk bir Nokia markasının bile taklidini yaptıracak kadar ileriye gitti bizimkiler yani taklidin taklidi
Saygılarımla....
yustar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 13:11
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design