Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-09-2008, 15:57   #17 (permalink)
ayines
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: DIŞ TİCARET BÖLÜMÜ 4 YILLIĞA ÇIKSIN

Alıntı:
TEŞVİKÇİ (D.İ.İ.B.)´isimli üyeden Alıntı
SELAM ARKADAŞLAR BEN ARANIZA YENİ KATILDIM.2006 DIŞ TİCARET MARMARA MEZUNUYUM.ÖZEL SEKTÖRDE DİİB,TRANSİT TİCARET VE KAMBİYO TAİPTEN SORUMLUYUM.FAKAT ÖZEL SEKTÖRÜN MAAŞINDAN DEĞİL ÇALIŞMA SAATLERİNDEN BİR BAYAN OLARAK HİÇ MEMNUN DEĞİLİM.GİRDİĞİM BİR KAÇ SINAVDAN SÖZLÜ MÜLAKATTA TORPİLİM OLMADIĞI İÇİN ELENDİM.YANLIZ MESLEĞİMLE ALKALAI DEĞİLDİ BU SINAVLAR.ARANIZDA ŞU İHRACATÇI BİRLİKLERİ SINAVLARI NE ZMAN OLUYOR BİLİSİ OLAN VARMI.BİLDİĞİM KADARIYLA 4 YILLIK LAKASI OLMAYAN KİŞİLER BURALARA ALINIYORMUŞ.MADEM ÖYLEYSE BU MESLEĞİ BU EĞİTİMİ ALMAMIŞ KİŞİLER YAPIYORSA SIRF 4 YILLIK OLDUĞU İÇİN NEDEN DIŞ TİCARET 4 YILA ÇIKARILMIYOR.YADA EDEN ÖN LİSANS MEZUNLARINADA BÖYLE BİR HAK TANINMIYOR. BU KONUDA BİLGİSİ OLANLARIN YARDIMLARINI BEKLİYORUM..
DIŞ TİCARET BÖLÜMÜNÜN DEVAMI ULUSLARARASI TİCARET BÖLÜMÜDÜR O BÖLÜM DE HAZIRLIK + 4 YIL YANİ TOPLAMDA 5 YILLIK BİR BÖLÜMDÜR.

ZATEN DEVAMI OLAN BİR BÖLÜM VARKEN NEDEN BU BÖLÜMÜN 4 YILLIK OLMASINI İSTİYORSUNUZ ONU ANLAMIŞ DEĞİLİM. ŞÖYLE DESENİZ HAK VEREBİLİRİM GERÇİ . ULUSLARARASI TİCARET BÖLÜMÜ DEVLET ÜNİVERSİTELERİNDE ÇOĞALTILSIN !.

ayrıca ihracatçı birlikleri genel sekreterlikleri dönemsel olarak raportör yardımcılığı sınavı açarlar o da ihtiyaca göre açılır. ve kpss puan türünde belirli puanlar istenilir.

iyi forumlar
ayines isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 03:25
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design