Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14-09-2008, 11:53   #1 (permalink)
alirbsh
Üye

Teşekkür: 2
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart amerikadan iste.com ile sipariş

merhabalar.
internette araştırırken forumunuzu buldum ve üye oldum.çok detaylı bilgiler var tebrik ederim

ben amerikadan bir ev sinema sistemi amfisi almayı düşünüyorum.fakat almak istediğim firma Türkiye ye gönderim yapmadığından dolayı www.amerikadaniste.com sitesinin bana sunmuş olduğu amerika adresine eşyayı sipariş edeceğim.sonrasında bu amerikadan iste.com bana tekrar ürünü türkiye ye kargolayacak.
sizler sorum ise ürün 399 dolar ve bir başka modeli ise 439 dolar.sanırım ramazan dolayısı ile bu sınır 400 dolara çıkarılmış.acaba ben bu ürünleri sipariş versem mevzuatta nasıl görünür.yani ürünün hadiye paketi yaptırıp türkiyeye gonderecekler.bu
Hediyelik Eşya;

a) Türkiye'deki kişilere posta veya hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gönderilen,
b) Yolcuların beraberlerinde getirdikleri,
c) Hediye edilmek üzere getirilen ya da gönderilen,
d) Kişinin şahsına veya ailesinin kullanımına mahsus,
e) Karşılığında alıcı tarafından herhangi bir ödeme yapılmamış,
f) Ticari miktar ve mahiyet arz etmeyen,

e)) maddesine uygun olarak hediye vasfı ile gümrükten geçebilirmi veya 439 doların 39 dolarının sanırım %10 unun vergisini ödeyip geçirebilirmiyim.yani kısacası buradan hediye olarak gösterebilirmiyim.

ben ankarada ikamet etmekteyim.ankaradan bu işlemleri takip edebileceğim yer neresidir.internet sitesine sorduğumda istanbul atatürk havaliamnı dedi sanırm ankarada da böyle bir yer olmalıdır.bird gümrüğe takılırsa ne yapabilrim.

yanıtlarınız için teşekkür ederim
alirbsh isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 16:21
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design