Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21-09-2008, 01:18   #11 (permalink)
snowman
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: Bedeli 100 Eurodan yuksek 15OO eurodan dusuk hediyeler?

Cok tesekkurler bilgi icin.. Biraz daha acayim sorularimi..

1- Forumda gezerken bir yerde okumustum, bazen gumrukde gorevliler internetten urunun fiyatina bakiyormus ve oyle deger tespiti yapiyorlarmis.. o yuzden merak ediyorum, simdi bu gonderecegim fotograf makinesi icin Turkiyedeki sitelerden arastirma yaparlarsa fiyati yuksek bulacaklar.. fiyati hicbir sekilde ucuz gosterilmeyecek, ancak Turkiye ile Amerika arasinda neredeyse %50 fiyat farki var ..Amerikada cok buyuk indirimlerde oluyor cogu zaman ve bu durumda fiyat farkida cok daha artiyor Turkiye ile..Dolayisyla fiyati dusuk gosterdigimi dusunup Tukiyede ki fiyatindan vergilendirilme ihtimali varmidir?.. Bir de, Amerikada ki alinan fiyatmi yoksa Turkiyedeki satis fiyati mi baz aliniyor..?

2- Bildigim kadariyla Turkiyedeki alicilar icin kimlik numarasindan bir takibat sozkonusu, bu anlasilir bir durum..Goderici icin boyle birsey varmi? 3 yildir Turkiye ye gelemeyen biri olarak aileme ve sevdiklerime en azindan senede 2 sefer hediyeler gondersem - tum gumruk sartlarina uygun olarak- bu ticari algilanirmi? Soruyorum cunku okuduklarimdan, bazi seylerin gumruk memurlarimizin insiyatifinde oldugunu anliyorum.. hediye gonderirken bu kadar zorlanacagimi hic dusunmemistim dogrusu..)

Tum emeklerinize bir kez daha tesekkurler..
snowman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 09:16
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design