Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21-09-2008, 05:04   #13 (permalink)
snowman
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: Bedeli 100 Eurodan yuksek 15OO eurodan dusuk hediyeler?

Sayin commer..

Formunuz sayesinde inanin bu mevzuat hakkinda cok sey ogrendim sayilir.. Ancak herhangi bir karisiklik olmamasi nedeniyle,su noktayi tam olarak anlamak istiyorum .. amerikadan aldigim fotograf makinesini burdan gonderirken gercek degerinde sigorta yaptiracagim..ancak bu deger ,(Amerikada bu tip urunlerin Turkiye'ye gore daha ucuz olmasi ve benim bu makineyi indirimden almis olmam nedeniyle ),makinenin Turkiyedeki satis fiyatindan yaklasik %50 daha dusuk.. bu durumda benim degerini dusuk gosterdigimi dusunurlermi?

Daha acik yazmak gerekirse ben bu fotograf makinesini 1350$ civarinda alabiliyorum,beyanati da tabiki bu fiyat uzerinden olacak.. ancak makine Turkiyede 2500$ civarinda.. simdi bu mal gumruge girdigi zaman, memurlarimiz bunun Amerika daki fiyat durumunu goz onunde bulunduracaklarmi? yoksa " yok kardesim bu makine burda 2500$ , 1350$ a alinmasina imkan yok,gumruge tabi olacak" mi diyecekler?

Yani 300 euro ile 1500 euro arasindaki urunler diyoruz ya, bu fiyat sinirlamasi neye gore yapiliyor? Malin Turkiyedeki degeri uzerindenmi yoksa beyan edilen sigorta degeri uzerindenmi?

Bu konuda beni aydinlatirsaniz memnun olurum..Tesekkurler
snowman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 10:48
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design