Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21-09-2008, 23:46   #6 (permalink)
gnome
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart RE: dropshipping

sevgili commer,

Yukarıda alıntıladığınız pasajı daha önce okumuştum.Ne yapmak istediğimi yazmalıyım önce galiba.Bir şirket kurmadan,vergi ve gümrük işleri ile uğraşmadan ticaret yapmak istiyorum.Amerika da olduğum bir dönemde ebay den kendim için sipariş ettiğim telefon kılıflarının Hongkong tan gelmesi beni şaşırtmıştı.Satıcının adresi Amerika iken,gönderi Hongkong adresli bir firmadan elime ulaştı.

Bu sistemi araştırdığımda dropshipping olduğunu öğrendim.O zaman aynı şeyi ben Türkiye den yapabilirmiyim diye düşündüm.Hongkong taki toptan malı,Türkiye den satın alıp Amerika daki yada herhangi başka bir yerdeki müşteriye ebay üzerinden veya başka bir siteden dropshipping yöntemi ile perakende sattığımda acaba beni bağlayan herhangi bir kanuni yükümlülük altına girmiş olur muyum ?

İthalat ve ihracat işi deneyimli olduğum bir konu değil,bu işe girerken,bir şirket kurmak yerine önce dropshipping yöntemi ile tecrübe kazanmanın daha akılcı olduğunu düşünüyorum,siz ne dersiniz ?

Üstelik globalleşen dünyada ticaret bulunduğumuz ülke ile kısıtlandığında son derece dar bir çerçeveye hapis edilmiş oluyor.Fiyatların her konuda bu kadar rekabetçi olduğu bir dünyada ise üretim yapmak,varolan üretimin ne kadar ucuza satılabildiğini gördüğümde akılcı da değil.Öte yandan ucuza üretilmiş dünya malını alıp,ülkeme getirmek yerli üreticiyi haksız rekabetle karşıkarşıya bırakması nedeniyle vicdansızlık.

Fakat dropshipping te üretilmiş ve satılmayı bekleyen dünya malını dünya pazarında sattığımda ülkeme para da girmiş olacak.

Türkiye de droshipping yapan bir satıcının kanuni yükümlülükleri nedir ? ve bu iş yasal mıdır ?

Dropshipping yapan firmaların güvenirliliği nasıl öğrenilir ?

Bunlar merak ettiklerimden bazıları

Teşekkürler.
gnome isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 05:21
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design