Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-12-2007, 01:43   #1 (permalink)
ozguradam
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
almanyadan araba almak ama biraz farklı

arkadaşlar merhaba,benim sorum tam olarak gümrükle ilgili değil.ama tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum.

olay bundan tam 15 sene öncesine dayanıyor.15 sene önce bir galericiye toros marka araba verdik.sonra bu adamın kirli işleri çıktı.almanyaya kaçtı.15 sene sonra adamı bulduk(hapse girmiş,çıkmış,tövbe etmiş)adama bu gün itibari ile bizim torosa mukabil renonun en kötü arabası clio dedik.ve clio parası üzerine anlaştık.yalnız adam bize bu parayı hemen veremeyeceğini ya taksit taksit verebileceğini ya da almanyadan bir araba alıp(mesela audi) gönderebileceğini söyledi.biz taksit işine yanaşmadığımız için türkiyeye bu aracı nasıl sokabiliriz diye düşünmeye başladık.ilk önce aklımıza sakat arabası olarak sokmak geldi(bir eli bilekten itibaran ampute olan amca kızı var).mevzuata biraz bakınca sakat arabası olayının çok sakat bir iş olduğunu anladım :1 (18):.ikinci olasılık ise arabayı normal yollarla yani vergisini vererek sokmak geldi.işte bu konuda çok tereddütlerim var.o yüzden tecrübeli arkadaşlara danışmak istiyorum.anladığım kadarıyla 1600 cc bira arabaya cif değeri üzerinden %37 ötv sonra toplam değer üzerinden %18 kdv uygulanıyor.sorum şu
1)hangi marka arabanın almanya fiyatı ile türkiye fiyatı arasında çok fark var?(çünkü biz bu arabayı türkiyeye getirip satmak istiyoruz)
2)yurtdışından getirilen araçların türkiye içindeki garantileri nasıl işliyor
3)benim bu konua atladığım bir durum var mı?
4)ben bu arabayı türkiyede kolay bir şekilde satabilir miyim?
cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
ozguradam isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 13:59
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design