Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-09-2008, 00:05   #2 (permalink)
Nihat AVCI
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
26 Mesajda 26 kere teşekkür edildi
Standart RE: AMERİKADAN BIÇAK GETİRTMEK

Alıntı:
akifyucel42´isimli üyeden Alıntı
merhaba arkadaşlar, forumda yeniyim inceledim bütün konuları ama cevap bulamadım. bir tek kılıç hakkında bir konu vardı ama tam alakalı olmadığı için bunu açtım.
amerikadan 2 şer adet 7-8 parça boyutları 30cm den kısa bıçaklar getirtmek istiyorum. toplamda 15-20 parça olucak, fiyatı 100-300 dolar arasında. siparişi vericektim ama birde burda sorayım dedim. USPS yada UPS ile gönderilecek.
ayrıca 2 gün önce 76 dolarlık 1 adet kılıç seti içinde 2 tane kılıç var, siparişi verdim. birisi uzun 43" diğeride 30" civarı koleksiyon için katana kılıç ve wakizashi kılıç bunlar gümrükte takılırmı ?
diğer kılıç için konu açan arkadaşa verdiğiniz linki vermeyin, çünkü orda bıçak tabiri geçmiyor kılıç kasatura kama falan yazmışlar.
yani birde söyle bir durum var gümrükte arkadaş var ona söylesem halledebilirmi bir şekilde ?
üstüne gift trial falan yazdırsam vsvs.. ufak tefek kaçıs yollarından faydalansam? nasıl bir yol izlemeliyim lütfen yardımcı olurmusunuz.
bu arada asker çocuguyum bıçak ve silah içinde büyüdüm hayranlık burdan geliyor, bıcakların 1 er tanesini koleksiyonuma diğerlerinide hediye olarak vericem.kılıç zaten benim odama yeri bile hazır
Gümrük tarife tanımı;
Bıçak için;

8211.92.00.00.00

Adi metallerden aletler, bıçakcı eşyası ve sofra takımları; adi metallerden bunların aksam ve parçaları
Kesici ağızlı bıçaklar (ağızları tırtıklı olsun olmasın) (82.08 pozisyonundakiler hariç) (kapanan budama çakıları ve ağızları dahil):
- Diğerleri:
- - Sabit ağızlı diğer bıçaklar

1-Beyannamenin tescilinde Emniyet Genel Müdürlüğünün uygunluk yazısı,
2-Gözetime Tabi(CİF Kıymet 12.-$/Kg)
3-KDV:%18
4-Güm.Vergisi:%8,5

Gümrük tarife tanımı;
Kılıç İçin;

9307.00.00.00.00

Silahlar ve mühimmat, bunların aksam, parça ve aksesuarı
Kılıçlar, palalar, süngüler, mızraklar ve benzeri silahlar ve bunların aksam ve parçaları ve bunların kın ve kılıfları

1-Beyannamenin tescilinde Emniyet Genel Müdürlüğünün uygunluk yazısı,
2-KDV:%18
3-Güm.Vergisi:%8,5
Nihat AVCI isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 02:34
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design