Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-09-2008, 06:26   #4 (permalink)
Nihat AVCI
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
26 Mesajda 26 kere teşekkür edildi
Standart RE: AMERİKADAN BIÇAK GETİRTMEK

Alıntı:
akifyucel42´isimli üyeden Alıntı
çok teşekkür ederim. sorunsuz bir şekilde gelsinde vergimizi öderiz her türk vatandaşının görevi bu zaten...
yalnız emniyetten nasıl izin kağıdı alıcam bilmiyorum biraz uğraştırıcak gibi...
üstüne GIFT yazdırcam ve $100 dolar altı fatura kesilicek, kılıç UPS le diğer malzemeler USPS yle gelicek. UPS le görüştüm bir sorun olmayacagını söyledi ama hayırlısı bakalım...
ama keşke gümrük birliği olsa ve türkiyede bulamadığımız daha değerli kılıçlardan getirtebilsek...
bazen sırf bu yüzden AB ye girelim diyorum, en azından hayatımız daha kolay daha ucuz daha kaliteli olurdu...
Siz bu işlerin tekniğinin,mevzuatının,prosedürlerinin,formalitelerinin üstesinden gelemezsiniz.Bu yüzden bu işleri bir Gümrük Müşavirlik Şirketine vermenizi tavsiye ederim.Ayrıca siz GIFT 100 Doların altında fatura kestireceğinizi ifade ediyorsunuz.Oysa gümrük idareleri kıymet araştırma yöntemlerini kullanarak eşyanın gerçek kıymetini tespit edip bu kıymetler üzerinden işlem yapmaktadırlar.Bu yüzden eşyanın gerçek kıymeti ne ise onu beyan etmeniz sizin menfaatinize olacaktır.Diğer taraftan İnternet sitelerinden sipariş edilen,ticari miktar ve mahiyette olmayan ve gerçek kıymeti 100 Euroya kadar olan eşyalar gümrük vergisinden muaftır.Bu yolla sipariş edilen 100 Euronun üstündeki eşyalar ise normal ithalat işlemine tabi tutularak İthalat Rejimi Kararı ile belirlenen oranlarda vergileri tatbik edilmektedir.Ramazan Bayramı dolayısıyla yurt dışında ikamet edenler tarafından Türkiyedeki kişilere karşılıksız olarak gönderilen ve ticari miktar ve mahiyette olmayan 300 Euro değerindeki Hediyelik Eşya gümrük vergilerinden muaftır.
Nihat AVCI isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 19:56
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design