Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-10-2008, 17:48   #1 (permalink)
vahitbudak
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Turkiyeden-Norvece tekstil ihracati hakkinda yardim?

Merhaba arkadaslar

Norvecte yasiyorum, kardeslerim Izmirde tekstil isi ile ugrasiyorlar iki kardesimden biri deri uzerine ve digeri ise penye, takim elbise vb. islerle ugrasiyor, ticaret yapmadan once fizibilete yapmak yararli olur diye dusundum. Yaptigim ufak capli arastirmalar tatmin edici cevpalar vermedi aslinda!

Norvec Gumruk yetkillileri ile konustugumda faturali mallar uzerinden % 10.7 ve %25 olmak uzre toplam % 35,7 oraninda gumruk vergisi alinacagini bildirdiler, yani iki vergilendirme soz konusu, fakat bir belge istediler(belgenin ne oldugunu hatirlamiyorum ama izah edebilirim) o belge sanirim kalite standardini belli eden bir belge idi o belge oldugu taktirde 10.7 vergi oraninda muaf tutalacak vergilendirme! bu belgenin ne oldugu hakkinda bigisi olan izah ederse cok sevinecegim, kisaca madde halinde sorulari yazayim

1) Istenilen belge nedir?
2)tasimacilik giderleri hakkinda izmirde nerden bilgi ainabilir veya tavsiye ettiginiz arkas disinda bir firma var mi?
urunler;
-200-250 ser adet olmak uzre deri mont, kot pantolon, takim elbise gomlek, corap vb.
3) tasimacilik fiyatlandirmasi neye gore yapiliyor

bu sorularin yanitlarini ariyorum, yardimlariniz icin simdiden tesekkurler
vahitbudak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 21:04
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design