Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-10-2008, 16:09   #2 (permalink)
Nihat AVCI
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
26 Mesajda 26 kere teşekkür edildi
Standart RE: Araç İthalatındaki % hesap

Alıntı:
nejdi´isimli üyeden Alıntı
Merhaba,
Araç ithalatında bedelsiz olarak getirilebilen durum sitenizde acık ve net olarak belli.Çok beğendiğim bir forum sitesi ayrıca.
Ben çift vatandaş olmakla beraber T.C. de bulgaristandan aldığım aracımla bulunuyorum ve bu aracı gümrüğe sokup fatura bedelinin yarısına yakın gibi +/- değerde vergisi ödenerek T.C. plaka alındığını duydun.94 model citroen xantiam var 1600 cc.Bu işlem gümrükte açık arttırma ile satılan araclar gibi mi işlem görüyor yoksa ben aracımı gümrüğe bırakıp cıkan vergi,işlem borcunu mu sadece ödüyorum?
birde pasaportuma giriş esnasında 1 yıllık tarih yazıldı.Normalde 6 ay olarak bildiğim kalam süresini 1 yıl yazıldı diye 1 yıl kalabileceğim anlamına mı geliyor yoksa 6 aydaçıkmalı mıyım?şimdiden ilginiz ve cevabınız için teşekkür ederim.

1-  Öncelikle Çifte tabiyetli olduğunuz için bedelsiz otomobil ithal etme hakkınız yoktur.

2-  +/- değer gibi bir uygulama söz konusu değildir.Gümrük mevzuatında bu yönde bir düzenleme bulunmamaktadır.

3-  1 yıllık süre emekli olanlar yada emekliliğe hak kazananlar için verilmektedir.
Nihat AVCI isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 10:14
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design