Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-10-2008, 17:59   #2 (permalink)
Nihat AVCI
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
26 Mesajda 26 kere teşekkür edildi
Standart RE: internetten araba parçası.Gümrük masrafları ve işlemleri

Alıntı:
jayopa86´isimli üyeden Alıntı
Selamlar internetten Almanyadan bir şirketten araba parçaları (ön tampon arka tampon ve marşpiyer)istettim.Ama ticaret anlamında diğil kendi arabam için şahsım adına istettim. toplamda 880€ tuttu şimdi erenköy gümrüğüne geliyormuş.Şimdi gümrük şirketi ile çekmicem çünkü işlem masrafları hariç sadece kndilerine 330ytl istiyorlar bnde kendim halletmeye çalışcam ne kdr vergi öderim maksimum?Ve bu işlemler nasıl yapılır bana biri yardımcı olup adım adım anlatırsa çok sevinirim...Şimdiden çok teşekkür ederim

Gümrükler Genel Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin olarak 23.09.2008 tarihli,23008 sayılı talimatlarına istinaden İnternet sitelerinden alınıp,Posta yoluyla gelen ve Ticari nitelikte olmayan kıymeti 100-1500 EURO arası olan eşyadan %10 oranında tek ve maktu vergi tahsil edilecektir.Bu kabil eşyanın bütün gümrük işlemleri,eşya ile birlikte gelen Declaratıon En Duane belgesi üzerinde yapıldığından,başkaca hiç bir işleme gerek olmadığından kendiniz gümrüğe gidip bu vergiyi ödeyerek eşyanızı teslim alabilirsiniz.  
Nihat AVCI isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 01:30
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design