Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-10-2008, 02:13   #14 (permalink)
Nihat AVCI
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
26 Mesajda 26 kere teşekkür edildi
Standart RE: IR Isıtıcı GTİP nosu nedir

Alıntı:
managerboun´isimli üyeden Alıntı
Merhabalar,

konu ile ilgili bir soru da ben sormak istiyorum:

Bu 30USD'nin altında var olduğu söylenen gözetim tam olarak nedir? Diğer konularda gözetim belgesinden bahsediliyor?

Ne için ve nasıl alınır?

Bir de garanti belgesi nasıl temin edilir? Belirli sayıda servis sağlanması gerekiyor sanırım, bunlar konusunda kimlerden yardım alınabilir?

Tşk.
1-Eşyanın 1 adedinin Cif kıymetinin 30 Doların altında olmaması gerekiyor.Şayet 30 Doların altında beyan edilmiş ise Dış Ticaret Müsteşarlığı İthalat Genel Müdürlüğünden Gözetim Belgesi alınması gerekiyor.Ancak 30 doların altında beyan edilmiş olsa da ek beyan ile bu kıymete yükseltilmesi halinde Gözetim Belgesi aranmayacaktır.

2-Garanti Belgesi alınması için Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüklerine aşağıdaki belgelerle birlikte başvurulması gerekmektedir.

a)Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca bastırılmış 3 Adet Garanti Belgesi Örneği,
b)Yetkililerin Noter Onaylı İmza Sirküleri,
c)Firmaya ait Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesinin bir örneği,
d) Malın Bakım,Onarım ve kullanılmasını gösterir Türkçe tanıtma ve kullanma klavuzu.

Ancak ,dikkat edilirse Garanti Belgesinden önce Satış Sonrası Hizmet Yeterlilik Belgesinin alınması gerekmektedir.
Nihat AVCI isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 01:26
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design