Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-10-2008, 10:01   #4 (permalink)
habipsen
ziyaretçi
 
Mesajlar: n/a
Standart RE: SİZ HALA ORDİNO ÜCRETİ ÖDÜYOR MU SUNUZ? YAZIK !!!


Serhat Bey,
Gelen yük Taşıyıcı forwarder veya direk taşıyıcı adına gümrüğe girer ve o firma adına tescil olur.Taşıyıcı adına tescil olmuş bir malı alıcı kendi adına tescil olmadan(Tescil Olunduğu Ordino Üzerinde Yazar) Malını Nasıl Çekebilir?Taşıyıcı Ordinoda Aynen Yazar:BENİM ADIMA GELEN VE TESCİL OLAN YÜKÜ MÜŞTERİME TESLİM EDİN YAZISIDIR.Çok Merak Ediyorum Cidden SİZ ORDİNOSUZ KAÇ DEFA MAL ÇEKTİNİZ GÜMRÜKTEN?
ORDİNO OLMASA KAÇAKCILIKLA MÜCADELE OLMAZ. KİMLİKSİZ,VEKALETNAMESİZ,BELGESİZ,YETKİSİZ,İMZA SİRKÜSÜ OLMADAN ORDİNO ALINAMAZ İŞİNİ CİDDİ YAPAN YÜKLEYİCİLERDEN.TAŞIYICI ADINA GELEN BİR YÜK GEMİ TESCİL OLDUKTAN SONRA ŞAYET TAŞIYICI, MÜŞTERİ FİRMA ADINA TESCİL YAPMASSA MÜŞTERİ ASLA MALINI CEKEMEZ. sanırım bu ordinonun gerekliliğini biraz açmıştır.
Gelelim Avrupa Ülkelerine; Avrupa Ülkelerinde Kolcu Memuru bile yok Herşey otomasyon.Kontyner Numarasını Gümrükçüler sisteme girer ve sadece bir belge ile malı çekebilirler.çünkü hiç bir memur rüşvet almaz ve hiçbir gümrüçü rüşvet teklif etmez.Bu nedenle ordino gibi öncelikli bir tedbire ihtiyac duyulmaz.
  Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas
 
Şu Anki Saat: 23:14
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design