Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-10-2008, 11:19   #6 (permalink)
yustar
Üye

Teşekkür: 1
4 Mesajda 5 kere teşekkür edildi
yustar - MSN üzeri Mesaj gönder yustar - YAHOO üzeri Mesaj gönder
Standart RE: Çinden USB FLASH BELLEK

Alıntı:
cigilgan´isimli üyeden Alıntı
NI HAO MA YUSTAR ?

alibaba daki bir sirketten bende bir urun ital etmistim. fabrikadan aldim sanmistim ama sonradan anladim ki komusyoncuymuslar yada wholesaler . boyle bir durumla tekrar karsilasmak istemiyorum. belirttiginiz gibi sirketin  resmi kayiti olduguna dair belge istemek lazim, peki bunun haricinde verebileceginiz baska bir tavsiye var mi?

bir baska sorum daha olacak, sirketler genelde posta cekiyle odemeyi kabul ediyorlar, yani once odeme ellerine geciyor sonra urunleri kargoluyorlar. Bu prosedur beni  guvende hissettirmiyor urunumu alamayacakmisim gibi geliyor.
Sizin odeme asamasinda nasil bir tavsiyeniz  olur yada hangi odeme seklini kullanmaliyim?

tesekkurler
你好 Cigilgan ,
Alibaba.com,Made in China ve diğer bu traz sitelerden özellikle Elektronik ürün konusunda üretici bulmanız neredeyse imkansız diyebilirim.
Konun asıl detayı şöyledir; Üretici firmalar yüklü ve bağlantılı mal üretmek ,satmak isterler bunun nedenide üreticinin belli bir üretim planına sahip olmak istemesi ve çok adetli mal üretip satarak maliyetini düşürmesidir.
Yüklü adet mal almak isteyen firmalar Credit of letter (Akridetif) ve 1-1 kalite ve ürün standartı anlaşması yapmaktalar.
   Çin aslen Kapitalist bir ülke değil yani hem kendilerini garantiye almak hem dünya genelinde kullanılan değişik ödeme sistemlerinin Çinde kullanılamıyor olması bu konuda alıcılar için sıkıntı yaratıyor.
PayPal gibi sistemlerin Çinde kullanılması mümkün değil.
Şimdi bazı bu yazıyı okuyan arkadaşlar ben PayPal ile Çinden mal aldım diyebilirler ancak almış oldukları Çinli firmanın ya Hong Kong da ofisi vardır yada zaten Hong Kong da faaliyet gösteren bir firmadır.
Hong Kong Ekonomik yapı taşları açısından dünyaya entegre olmuştur.
  Sormak istediğiniz yada aklınıza takılan bir soru varsa istediğiniz zaman yazabilirsiniz..
Saygılarımla
yustar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 21:03
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design